logo
پنج راه برای سالم ماندن
سلامت  |  
سبک زندگی
پنجشنبه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۱
پنج راه برای سالم ماندن

در این مقاله سعی بر این داریم 10 راه برای داشتن یک سبک زندگسی سالم را به شما معرفی کنیم.

برنامه های رایگان:

برنامه‌های موجود در دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت یکی  از شوق‌هایی هستند که در دنیای فناوری وجود دارند و حفظ تناسب اندام و سلامتی را برای شما آسان‌تر می‌کنند. با کمک یک برنامه کاربردی در تلفن همراه خود، اکنون می توانید همه چیز را از ورزش گرفته تا عادات غذایی خود ردیابی کنید و در همان زمان هزاران توصیه دریافت کنید. در حالی که برخی از این برنامه ها ممکن است هزینه داشته باشند، بسیاری از آنها رایگان هستند، بنابراین نیازی به صرف هزینه گزافی برای توصیه های تغذیه ای یا صرف ساعت ها ر صفحات اینترنتی نیست. کافی است اپلیکیشن های رایگان سلامتی و تناسب اندام را از گوشی هوشمند خود جستجو کنید.

 

برنامه ریزی غذایی:

برنامه ریزی وعده های غذایی از قبل راه خوبی برای اطمینان از دریافت تمام مواد مغذی لازم برای یک سبک زندگی سالم است. هنگامی که وعده های غذایی خود را از قبل یادداشت می کنید، می توانید برنامه ریزی کنید که چه مقدار کالری در روز مصرف می کنید و مطمئن شوید که میوه و سبزی کافی مصرف می کنید بنابراین برنامه‌ ریزی وعده‌های غذایی راهی رو به جلو در مورد تغذیه سالم است. 

 

وعده های غذایی خود را در خانه درست کنید:

گرچه ممکن است خوردن یک غذای آماده از مغازه در راه رفتن یا برگشتن به محل کار وسوسه انگیزتر باشد، اما اگر بتوانید در مقابل وسوسه مقاومت کنید و غذاهای خود را آماده کنید، این راه ارزان تر و سالم تر است. با درست کردن وعده های غذایی خود، کنترل کیفیت غذای خود را دارید اینکه بدون مواد نگهدارنده و بدون نمک اضافی یا کالری غیر ضروری باشد بسار حرکت مثبتی در جهت تغذیه سالم است.

 

خرید سبزیجات منجمد:

انتخاب سبزیجات منجمد به جای گزینه تازه، هم برای حساب بانکی و هم برای سلامتی شما ایده خوبی است.سبزیجات منجمد ماندگاری بیشتری نسبت به سبزیجات تازه دارند. با این حال، این یک افسانه رایج است که سبزیجات منجمد فاقد مواد مغذی هستند، زیرا برخی افراد معتقدند که مواد مغذی در طول فرآیند انجماد از بین می روند و این مورد کاملا برعکس است. و در واقع سبزیجات منجمد شامل تمام مواو مغذی و ضروری هستند.

ویدیوهای تناسب اندام را به صورت آنلاین پیدا کنید:

 به جای اینکه برای عضویت در باشگاه پول خرج کنید، چرا به ویدیوهای آموزشی تناسب اندام آنلاین نگاه نکنید؟ شما تعداد زیادی کلاس های تناسب اندام مختلف را برای انتخاب پیدا خواهید کرد. یوگا، پیلاتس، بالهو انواع ورزش های دیگر را انتخاب کنید! هنگامی که حرکات را یاد گرفتید، می توانید تمرین دیگری را جستجو کنید. با این روش دیگر تمرین های تکراری برای شما وجود ندارد.