logo
سرمایه گذاری موفق
اقتصاد  |  
سرمایه گذاری
سه شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۱
سرمایه گذاری موفق

امور مالی به عنوان پایه و اساس فعالیت های اساسی هر کسب و کار در نظر گرفته می شود. به‌ویژه در فعالیت‌های تولید و بازاریابی، امور مالی به همان شیوه‌ای عمل می‌کند که روغن در عملکرد ماشین‌ها یا عملکرد خون در بدن انسان. در غیاب منابع مالی، هیچ کس نمی تواند راه اندازی یک تجارت و توسعه آن را تصور کند.

آخرین باری که وضعیت مالی شخصی خود را دوباره ارزیابی کرده اید چه زمانی بوده؟ اگر اخیراً آن را انجام نداده اید، اکنون زمان بسیار خوبی برای ارزیابی برنامه های اقتصادی خود برای آینده است.و  دلایل انجام آن کاملا واضح هستند: افزایش حق بیمه، اقتصاد پرنوسان و تداوم تغییرات در قوانین مالیاتی و تورم و... استراتژی‌های مالی به شما برای کمک به جبران تأثیر نامطلوب این عوامل بر دارایی‌های تان  کمک خواهند خواهند کرد.

یکی از این استراتژی ها تخصیص دارایی است که هدف آن ایجاد سبدی است که در بین انواع مختلف سرمایه گذاری متنوع باشد. از آنجایی که بخش‌های مختلف بازار در الگوهای متفاوتی حرکت می‌کنند، تخصیص دارایی به دنبال کاهش ریسک زیان‌های عمده و افزایش فرصت بازدهی است.

 

 

مطالعات نشان داده اند که سیاست تخصیص دارایی برای موفقیت سرمایه گذاری بسیار مهم است.که باید اصول زیر را در نظر داشته باشید:

1:از قانون 90-10 استفاده کنید. نود درصد از نتایج سرمایه گذاری به تصمیمات تخصیص دارایی شما بستگی دارد و 10 درصد به انتخاب و زمان بندی است. اکثر سرمایه گذاران 90 درصد از زمان خود را صرف "زمان بندی" و "انتخاب" می کنند.

 

2:کارآمد باشید. از تئوری مدرن پورتفولیو برای ایجاد بهترین ترکیب از سرمایه گذاری ها و کاهش نوسانات استفاده کنید. اکثر سرمایه گذاران بر بازده یا اجتناب از ریسک تاکید دارند، در حالی که پرتفوی کارآمد هر دو را متعادل می کند.

 

3:از زمان استفاده کنید نه زمان بندی. سرمایه گذاران تمایل به خرید بالا و فروش پایین دارند زیرا آنها تصمیمات خرید و فروش خود را "زمان" می کنند. همیشه آنها تصمیم اشتباه می گیرند. هیچ کس نمی تواند به طور دقیق بازار را پیش بینی کند.

 

4:عقلانی فکر کن، عقلانی عمل کن. ایجاد یک سبد معتبر یک چیز است و زمانی که بازارها دچار تزلزل می شوند با آن باقی بمانید. بیشتر افراد بر اساس متغیرهای کوتاه مدت و «آخرین اخبار» برانگیخته احساسات هستند. موفقیت در سرمایه گذاری در بازار نیاز به صبر و استقامت دارد. انجام حرکات کوتاه مدت به طور کلی نسخه ای برای فاجعه است. اکثر سرمایه گذاران اعتقاد چندانی به بازگشت مجدد بازارها ندارند، بنابراین اغلب در پایین ترین سطح می فروشند و به امید پس انداز پول، ضرر کاغذ را به ضرر واقعی تبدیل می کنند. شما بهای گزافی را برای این کار می پردازید. با انتظار برای موافقت همه برای اینکه آیا سرمایه گذاری خوب است یا خیر، احتمالاً در بالاترین سطح بازار خرید می کنید.

 

5:زود شروع کنید. اکثر مردم اهمیت پس انداز را درک می کنند،اما از تاثیر شروع از هم اکنون را نمی دانند.

 

6:در پس انداز منظم حکمت وجود دارد. داده های تاریخی نشان می دهد که یک الگوی سیستماتیک سرمایه گذاری ریسک کوتاه مدت را کاهش می دهد.

درصدی از پرتفوی شما که تخصیص می یابد به میزان تحمل ریسک و ترکیب ویژگی های سرمایه گذاری مورد نظر شما. تخصیص دارایی با سرمایه گذاری در انواع صندوق های سرمایه گذاری و برنامه های سرمایه گذاری از سوی مدیران مختلف، تنوع را افزایش می دهد و نوسانات را کاهش می دهد. (تنوع ممکن است به کاهش خطر زیان سرمایه گذاری کمک کند، اما نمی تواند آن را از بین ببرد.)