logo
آبشار بیشه(آبشاری در دل کوه‌های زاگرس)
کد محل گردشگری : 16
استان : لرستان
شهرستان : دورود
: بهترین زمان مراجعه

اوج زیبایی این مکان در فصل بهار و تابستان است که بهترین زمان برای گذراندن اوقات و فراغت و رقم زدن لحظات خوش در کنار خانواده است.

توضیحات

کوه‌های زاگرس که به آلپ ایران معرف هستند، تعداد زیادی از جاذبه‌های طبیعی را در خود جای داده است. یکی دیگر از این جاذبه‌ها آبشار بیشه است که در سال 1387 توسط سازمان میراث فرهنگی در لیست میراث طبیعی ایران قرار گرفت و رتبه چهل و هشتمین اثر ملی را به خود اختصاص داده است. این آبشار یکی از آبشارهای زیابی شهرستان خرم‌آباد و کشور است، در بخش پاپی، روستای بیشه است که در همسایگی شهرستان دورود قرار دارد. فاصله اين آبشار تا شهرستان دورود كه يكي از مسيرهای ارتباطی آن است 35 كيلومتر می باشد و فاصله آن تا خرم آباد از طريق جاده 64 كيلومتر است. ارتفاع ابشار 48 متر تا نقطه برخورد با زمین است و 10 متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می‌باشد. به علت هم‌جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه‌آهن بیشه، می‌توان آن را یک منطقه گردشگری مناسب دانست.

آب و هوای مناسب وسرسبزی اطراف آبشار وچشم انداز كوه‌های اطراف ساليانه پذيرای مهمانان و مسافران زيادي از مناطق مختلف كشور شده و اين منطقه ديدنی را به عنوان يكی از مناطق توريستی وگردشگری استان تبديل نموده است.

شرایط

اگرقصد ماندن در آبشار بیشه را دارید حتما باید وسایل و امکانات کافی به همراه داشته باشید این تجهیزات شامل چادر مسافرتی، لباس گرم، مواد غذایی، بنزین، دارو و جعبه کمک‌های اولیه و کلاه آفتابی است. همچنین می‌توانید از هتل‌های خرم‌آباد که با آبشار بیشه یک ساعتی فاصله دارد را برای اقامت انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برای حفظ محیط زیست از آتش روشن کردن، شکستن شاخه‌ها، زباله ریختن و حتی برای جلوگیری از غرق شدن از آب‌تنی کردن در آب پرهیز کنید.

17 پلاژ،7 چادر، بازار چه محلی، تلفن، آب، برق، خانه بهداشت و پاسگاه انتظامی در كنار آبشار داير می‌باشد.

آدرس

این آبشار در ۶۵ کیلومتر خرم آباد و 35کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود در بخش پاپی، شهر سپید دشت و روستایی به اسم بیشه و در کنار راه‌آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار دارد.